ÇEVAK KAYNAŞMA YEMEĞİ DÜZENLEDİ

Çivrilliler Eğitim Vakfı (ÇEVAK) yönetimi Çivrilli hayırseverlerle akşam yemeğinde bir araya geldi.

Gündem Yayın: 06 Kasım 2023 - Pazartesi - Güncelleme: 06.11.2023 08:55:00
Editör - Bülent Çakır
Okuma Süresi: 5 dk.
Google News

ÇEVAK tarafından geleneksel olarak düzenlenen Dayanışma ve Kaynaşma yemeği Roof Restoranda yapıldı. Çok sayıda bağışçı ve hayırseverin katıldığı yemekte Çivril’den vakfa bağışlanan burs sayısı 80’den 111’ e çıktı.

 

Çivrilli öğrencilerin öğrenim hayatında yanlarında olan ve 1985 yılından itibaren Yüksek Öğrenim öğrencilerine burs veren ÇEVAK’ın geleneksel dayanışma ve kaynaşma yemeği geniş bir katılım ile yapıldı. Kayamakam Hasan Akbulut Belediye Başkanı Niyazi Vural’ın da katıldığı yemekli toplantının açılış konuşmasını vakfın yönetim kurulu üyesi Dr. Hüseyin Güngören yaptı. Konuşmasında ÇEVAK’ın üstlendiği görevin Çivrilli hayırseverlerin desteği ile her sene büyüdüğüne dikkat çeken Hüseyin Güngören “ ÇEVAK Kadir Kameroğlu ve İsmail Özcan önderliğinde kurulan ve kurulduğu günden itibaren öğrencilere destek olan bir vakıf. Biz vakfın görünen yüzüyüz, Vakıf aslında sizin sayenizde bu görevini yapıyor. Biz sizden aldığımız destekleri, yardımları öğrencileri buluşturuyoruz” dedi.

 

Çevak Bir Çok vakıf ve Kurumdan daha çok Burs veriyor

 

Konuşmasında ÇEVAK’ın Çivrilli öğrencilerin byük bir kısmına destek olduğunun altını çizen Hüseyin Güngören “Bütün öğrencilerimiz adına size canı gönülden şükranların ve minnetlerimi sunuyorum. ÇEVAK, İllerde faaliyet gösteren birçok vakıf ve dernekten daha fazla öğrenciye daha fazla burs veriyor. Bunu da sizin sayenizde yapıyor. Bu dönemde bir öğrenciye burs vermek çok önemli çünkü para olmadan eğitimi tamamlamak çok zor bir hale geldi, yaptığınız iş çok ulvi hepinize şükranların ve minnetlerimi sunuyorum” dedi.

 

ÇEVAK olarak Çivrille bağlarını güçlendireceklerini ifade eden Güngören ÇEVAK İstanbul’da kurulan ve faaliyetlerini yürüten bir vakıf. Hepimiz Çivrilliyiz ama Çivril’i biraz ihaml ettik uzak kaldık. Ciddi hatalarımız oldu, yıllarca İstanbul'dan bu işi yaptık. Çivril ve Çivrilli hayırseverlerimize gereken önemi vermediğimizi gördük. 3 yıldır Alaattin Abi’nin önderliğinde Çivrillerle sizlerle buluşmaya çalışıyoruz.Bu sayede Burs miktarında ve öğrenci sayısında artış oldu. Çivril'de ÇEVAK’ın bir alt birimi olarak destek birimini kurarak daha çok kişiye ulaşmaya daha çok öğrenciye burs vermeye gayretine girdik” dedi.

 

ÇEVAK bir çınar ağacı. Gölgesi ne kadar çok olursa o kadar Öğrenci gölgelenir

 

Hüseyin Güngören’den sonra konuşma yapan Vakfın Onursal Başkanı Alaeddin Kameroğlu da Çivrilli hayırseverlerden aldıkları enerji ile daha çok çalıştıklarını belirterek “Çivril’in enerjisi çok. Bu enerji bizi İstanbul'da çalıştırıyor. Peki yeter mi yetmez biz sizlerle Çivril’in saklı enerjisini ortaya çıkarmak zorundayız 3 dönemdir bunun için çalışıyoruz. Bu enerji ve dalgayı çoğaltabilirsek büyüklerimizin diktiği bu çınar ağacının gölgesi daha büyük olur daha çok öğrenciyi gölgemizde barındırabiliriz” dedi.

 

Çivril Hayırseverleri ile Marka Kent oldu

 

Gecede bir konuşma yapan Belediye Başkanı Niyazi Vural’da ÇEVAK ve Kadir Kameroğlu’nun Çivril için sarf ettiği çabalara değinerek “Kadir amcamızın her daim açık tuttuğu dostlar meclisinin kapısının kapalı olması bizleri çok üzüyor. Alaattin abi konuşurken rahmetli Kadir amca konuşuyormuş gibi hissettim o duyguyu yaşadım. Bugüne kadar burs verdiği binlerce öğrenci adına ÇEVAK yönetim ve bağışçılarına teşekkür ediyorum. Çivril tarımıyla turizmi ile marka kent olma yolunda ancak Çivril’in en büyük markası hayırseverleri. Çivril'de yapılan birçok kamu binasının hayırseverler tarafından yapıldığını hepimiz biliyoruz. Ben ÇEVAK’ın kurulmasında öncelik eden, büyümesine destek olan, burs vererek yaşamasına katkı sağlayan bütün hayırseverlere teşekkür ediyorum” dedi.

 

Öğrencilere destek vermeye devam edin Eğitim hayatlarına yardımcı olun

 

Gecenin son konuşmasını yapan Kaymakam Hasan Akbulut Çivril’de en çok dikkatini çeken konunun Hayırseverler tarafından yapılan okul ve kamu binaları olduğunu belirterek “Bir yıl önce göreve başladım. Çivili gezerken birçok şey dikkatimi çekti ama en çok dikkatimi çeken bütün okulların neredeyse hayırseverler tarafından yapılmış olduğunu görmek oldu. Bunun Türkiye'de başka bir ikinci örneği olduğunu düşünmüyorum Türkiye'de tek olduğunu zannediyorum. Bu Çivril’e has bir durum. Ben buradan ÇEVAK vasıtasıyla öğrencilere destek veren iş adamlarından tek bir şey istiyorum, öğrencilerin üzerinden elinizi çekmeyin, onların eğitim hayatlarını sürdürmelerine yardımcı olun” dedi.

 

Konuşmaların ardından ÇEVAK’a burs veren ve destek olan bağışçılara plaket verildi. Gece, Faslı Şahane Müzik grubunun seslendirdiği şarkılar eşliğinde sona erdi.

Ek Fotoğraflar
Yorumlar (0)
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.