YATIRIMCI VE SANAYİCİLERİN GÖZÜ KULAĞI ÇİVRİL’DE

Çivril Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili tanıtım toplantısı yapıldı. Denizli Sanayi Odasında (DSO) yapılan tanıtım toplantısına, Çivrilli iş insanları ile Denizli ve farklı illerden çok sayıda yatırımcı ve sanayici katıldı.

Gündem Yayın: 01 Kasım 2023 - Çarşamba - Güncelleme: 01.11.2023 15:15:00
Editör - Bülent Çakır
Okuma Süresi: 3 dk.
Google News

Çivril Belediyesi tarafından başlatılan Organize Sanayi Bölgesi (OSB) için geri sayım hızla ilerliyor. Sanayi Bakanlığının yer tahsisin ardından Sanayi Bölgesinin tanıtım toplantısı yapıldı. Denizli Sanayi Odasında (DSO) yapılan toplantıya katılan yatırımcı ve iş insanlarına, kurulacak olan Çivril OSB ile ilgili bilgilendirme ve yatırım şartları hakkında detaylı bilgi verildi.

 

DSO toplantı salonunda yapılan tanıtım toplantısına Denizli sanayi odası (DSO) Başkanı Selim Kasapoğlu ev sahipliği yaparken Çivril belediye Başkanı Niyazi Vural toplantıya katılan yatırımcılara Çivril ve kurulacak sanayi bölgesi ile ilgili bilgi verdi.

 

Toplantı sonrası bir değerlendirme yapan Çivril belediye Başkanı Niyazi Vural OSB’nin Çivril ve bölgeye büyük bir ekonomik katkı sağlayacağını belirterek “Hayırlı bir toplantı için bir araya geldik. Ülkemiz gelişiyor, ülkemiz gelişirken Denizli ve Çivril’de gelişiyor. Denizli olarak çok ciddi ve son derece önemli sanayi sektörümüz var. Bu sanayi sektörüne yenisini eklemek için girişimci ve yatırımcılarımızla bir araya geldik. Atılan adım ülkemiz adına gurur verici. Bu yatırım Denizli sanayi sektörüne yeni bir heyecan katarken Çivril ve çevre ilçelerinde ekonomisine ve istihdamına can verecek” dedi.

 

Çivril OSB’ye ilgi beklenenden fazla

 

Kalkınma ve gelişmenin ekonomi ve üretmekten geçtiğini ifade eden Başkan Vural “OSB için attığımız adımlar meyvesini vermeye başladı. Sanayi Bakanlığını yer tahsisinin ardından Denizli Sanayi Odamız ile Çivril OSB için çalışmalarımıza başladık. Denizli ve çevre illerden çok sayıda girişimci ve yatırımcının katıldığı toplantıda kurulacak olan Çivril OSB ile bilgilendirme yaptık. Yatırımcı ve girişimcilerin Çivril OSB’ye ilgisi beklediğimizden daha çok oldu. Önümüzdeki günlerde ikinci toplantı ile bir adım daha atacağız” dedi.

 

Denizli’nin sanayi kenti olduğunun altını çizen Başkan Vural “Denizli, beş OSB bir serbest Bölge ile üretim ve yatırım kenti durumunda. Çivril’de yeni kurulacak olan OSB ile bu yatırım ve üretim gücü bir kat daha büyüyecek” dedi.

 

Çivril OSB İzmir ve Antalya’ya ulaşımı kolay

 

Çivril’in ulaşım kanalları bakımından çok avantajlı bir bölgede olduğunu belirten Başkan Niyazi Vural “Çivril, Ege ve Akdeniz bölgelerini birbirine bağlayan en önemli nokta. Bu ulaşım kolaylığı ve İzmir ve Antalya’ya olan yakınlık yatırımcı ve girişimcilerin dikkatini çekiyor” dedi.

 

Çivril Organize Sanayi Bölgesi için ikinci toplantının önümüzdeki günlerde Çivril’de yapılacağı belirtildi.

Ek Fotoğraflar
Yorumlar (0)
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.