301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
25 Ekim 2018 - Perşembe 09:10 Bu haber 1725 kez okundu
 
GENÇ ÇİFTÇİLERE DESTEK
Çivril’de Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından başlatılan Kırsal Kalkınma Destekleri kapsamında Hibe destekleri ve arıcılık malzemeleri düzenlenen törenle verildi.
Yaşam Haberi
GENÇ ÇİFTÇİLERE DESTEK

Çivril’de, “Genç Çiftçi Projesi” kapsamında hibe almaya hak kazanan 11 genç çiftçiye hibeleri ve arıcılık malzemeleri dağıtımı yapıldı.

 

2018 yılı Genç Çiftçi Projesi kapsamında arıcılık, mantarcılık ve örtü altı seracılık projeleri kapsamında 11 projede hibe almaya hak kazanan genç çiftçilere 30. 000 Lira ve malzeme desteği almaya hak kazanan genç arıcılara malzeme destekleri teslim edildi.

 

Arıcılık projesinden faydalanan genç çiftçilere arı ve arıcılık malzemelerini teslim eden ilçe müdürü Ahmet Kocakaplan, arıcılık sektöründeki son sistem malzemelere kavuşan arıcıların hem üretim kapasitelerini arttırmaları hem de kaliteli bal üretmeleri gerektiğini ifade ederek, Çivril’in arıcıların üreteceği kaliteli bal ile markalaşması gerektiğine vurgu yaptı.

 

Yapılan konuşmaların ardından Hibe desteği alan genç çiftçiler temsili çeklerini protokol üyelerinden teslim aldılar.

 

Gıda Tarım ve Hayvancılık ilçe müdürlüğü binasında yapılan dağıtım törenine Denizli Tarım ve Orman il Müdür yardımcısı Necdet Demir,  Çivril Tarım ve Orman ilçe Müdürü Ahmet Kocakaplan, Denizli Arıcılar Birliği Başkanı Nihat Çomak, Çivril Ziraat odası Başkanı Mehmet Özkul ile belediye başkanı Gürcan Güven ve hibe desteği alan çiftçiler katıldı.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Bülent Çakır
Etiketler: GENÇ, ÇİFTÇİLERE, DESTEK,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html