Haber Detayı
12 Mart 2020 - Perşembe 09:10 Bu haber 1450 kez okundu
 
ŞEHİR İÇİNE GİRMELERİ YASAKLANDI
Çivril’de at arabalarının şehir merkezine girişi yasaklandı.
Yaşam Haberi
ŞEHİR İÇİNE GİRMELERİ YASAKLANDI

Çivril’de 12 Mahalleye ata arabası girişi yasaklandı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi başkanlığının aldığı karar ile Çivril ilçe merkezinde bulunan 12 mahalleye at arabalarının girişi yasaklandı. Alınan karar doğrultusunda Çivril Belediyesi Zabıta ekipleri ve Trafik ekipleri denetim ve kontrollere başladı.

 

Çivril Belediyesi ve Denizli Büyükşehir Ulaşım Dairesi Başkanlığının çalışması ile Çivril’de Çarşı, Stadyum, Aşağı, Çayır, Çatlar, Yukarı, Saray, Hamam, Akpınar, Şehitler, İğdir ve Kızılcasöğüt mahallerine at arabası girişi yasaklandı. Alınan karar sonrası Çivril Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, at arabalarının şehir merkezine girmesinin ve taşımacılık yapmasının yasak olduğunu belirterek yasağa uymayan arabacıların arabalarına el konulacağını bildirdi.

 

Alınan kararda At arabalarının şehir merkezinde trafiği tehlikeye soktuğu ve bazı noktalarda trafiğin kilitlenmesine neden olduğu, trafik kuralı ihlali sonucu yaya ve araç güvenliğine zarar verdiği belirtilerek  “şehir merkezi ve bağlı mahallelerde ve bağlı ana cadde ve ana arterler üzerinde Atlı arabaların girmesi yük taşıması kâğıt toplanması geri dönüşüm malzemeleri olan naylon ve malzemelerin at arabalarla toplanması yasaklanmıştır. Yasağa uymayanların arabaları zabıtaca alınacaktır. At arabası ile taşımacılık yapan ve geri dönüşüm malzemesi toplayan şahısların at arabası ile toplama nakliye yapmayacaklardır” ifadelerine yer verildi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Bülent Çakır
Etiketler: ŞEHİR, İÇİNE, GİRMELERİ, YASAKLANDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html