301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
02 Ekim 2018 - Salı 08:53 Bu haber 3192 kez okundu
 
YANGIN MERDİVENİNİ KİLİTLEDİLER
Yaklaşık 300 öğrencinin eğitim gördüğü okulda yangın merdivenlerinin kapılarının kilitli olması dikkat çekti.
Yaşam Haberi
YANGIN MERDİVENİNİ KİLİTLEDİLER

Yeni eğitim öğretim yılının başlaması ile faaliyete başlayan okullarda eksikler ile yeni hizmetler dikkat çekiyor.  2018 -2019 eğitim öğretim yılı başında eksiklerini tamamlayarak öğrencilere kapısını açan Çivril Anadolu İmam Hatip Lisesinde yangın merdiveninin kapsının zincir ve asma kilitle kapatılması dikkat çekti.

 

Yaklaşık 300 öğrenci ve 25 öğretmenin bulunduğu 3 katlı okula bu yıl yapılan yangın merdivenin çıkış kapısının zincir ve asma kilitle kapatılması öğrenci ve velilerin tepkisini çekti. Yangın merdiveninin kapısının ders saatlerinde kilitli olmasının anlamsız olduğunu belirten bazı veliler “okul bittikten sonra kapının kilitlenmesi normal ama ders varken herkes okuldayken kapı neden kilitlenir anlamak zor” dediler. Bazı veliler de faydalı olması için yapılan bir hizmetin, düşüncesizlik nedeniyle korkuya neden olduğunu iddia ettiler.

 

Gündüz kilitlenmesin

 

Okulda eğitim gören öğrenciler yangın merdiveninin okulların açıldığı günden beri kilitli olduğunu iddia ederek “okulumuzda yangın merdiveni yoktu yaz tatilinde yapılmış. Her kattan merdivene çıkış var ama zemin katta dışarıya çıkışı sağlayacak kapı asma kilit ve zincirle kapalı. Okul idaresi en azından gündüz zincir ve asma kilidi açabilir. Sonuçta öğrenci ve öğretmenler okulda. Okul bitince binada kimse kalmayınca hizmetliler kapıyı kilitleyebilir” dediler.

Kaynak: (ÇHA) - Yeşil Çivril Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: YANGIN, MERDİVENİNİ, KİLİTLEDİLER,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html