Haber Detayı
04 Eylül 2020 - Cuma 09:25 Bu haber 2325 kez okundu
 
4 AYLIK RAMAZAN KARACİĞER NAKLİ OLMAZSA ÖLECEK
Çivril’de yaşayan Yüksel ailesinin 4 aylık bebekleri karaciğer nakli yapılmaması durumunda hayata gözlerini yumacak. Minik Ramazan’ın ailesi kendilerine uzanacak yardım elini bekliyor.
Yaşam Haberi
4 AYLIK RAMAZAN KARACİĞER NAKLİ OLMAZSA ÖLECEK

Çivril’in Kocayaka mahallesinde yaşayan Ali – Hülya Yüksel çiftçinin üçüncü çocukları 4 aylık Ramazan bebek, Karaciğer nakli için yardımseverlerin desteğini bekliyor. Doğuştan safrakesesi damarları gelişmeyen ve 2 aylıkken ameliyatla ciğerleri alınan Ramazan bebek 3 ay içinde uygun Karaciğer bulunamazsa ölecek.

 

Doğduktan sonra sarılık teşhisi ile hastaneye giden ve safra kesesi damarları gelişmediği için emdiği sütten dolayı ciğerleri hasar gören Ramazan bebeğin karaciğer nakli olmaması durumunda hayatını kaybedeceğini belirten anne Hülya Yüksel “oğlumun yaşaması için herkesin yardımını bekliyorum. Ne olur oğlum ölmesin” diyerek yardım istedi. Ameliyat için uygun karaciğer bulmak için sosyal medya aracılığıyla duyuru yaptıklarını belirten anne Yüksel “internette gruplarda duyuru yaptım oğluma uygun dokuda karaciğer bulmak için ailemden kimsenin kan gurubu uymuyor. Ne olur oğluma uygun doku ve ciğer bulunsun oğlumun yaşamasını istiyorum” dedi.

 

Yaptıkları duyuruya cevap veren bir kadının 20 bin lira karşılığında ciğer nakli konusunda yardımcı olmaya razı olduğunu belirten anne Hülya Yüksel “yaptığımız duyuruya bir kadın cevap verdi bizimle iletişime geçti. Ameliyattan sonra çalışamam borçlarım var dedi 20 bin lira istedi. Kabul ettik ameliyat günü belirlendi ameliyata üç gün kala ailem izin vermiyor diyerek vaz geçti. Baktığımız beş altı koyun var çiftçilik yapıyoruz elimizde avucumuzda ne varsa satıp çocuğumuzu yaşatmaya çalışacaktık ama vazgeçti. Kaç para isterlerse bulup buluşturup vereceğiz yeter ki oğlum yaşasın” dedi.

 

Doktorların uygun karaciğer bulunmaması durumunda 3 ay içerisinde oğlunun hayatını kaybedeceğini söylediğini belirten anne Hülya Yüksel “oğlum günden güne halsizleşiyor. Uygun doku ve ciğer bulamazsak oğlumu kaybedeceğiz” dedi.

 

10 yıllık evli olan Yüksel çiftinin biri 10 diğeri 8 yaşında iki erkek çocuğu daha var.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Bülent Çakır
Etiketler: 4, AYLIK, RAMAZAN, KARACİĞER, NAKLİ, OLMAZSA, ÖLECEK,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html