Haber Detayı
08 Şubat 2020 - Cumartesi 18:19 Bu haber 1761 kez okundu
 
60 MİLYON AZ GELDİ 2 MİLYON DAHA BORÇLANDIK
Çivril belediye başkanı Niyazi Vural 2 Milyon lira borçlanmak için meclisten yetki aldı. Başkan Vural’ın borçlanma yetkisine CHP ve İYİ partili 2 meclis üyesi onay verdi.İyi Parti'li Koray Eren borçlanma yetkisine hayır oyu verdi.
Siyaset Haberi
60 MİLYON AZ GELDİ 2 MİLYON DAHA BORÇLANDIK

Çivril Belediyesi Şubat ayı meclis toplantısı yapıldı. CHP’li üyelerin protesto ederek katılmadığı toplantı 3’cü birleşimde tamamlanabildi.

 

Şubat ayı Meclis toplantısında borçlanma yetkisi isteyen Belediye başkanı Niyazi Vural’a CHP ve İYİ partili meclis üyeleri destek verdi. 60 Milyon borcu olan ve SGK ile esnaflara yüklü miktarda borcu olan Belediyenin 2 Milyon lira daha borçlanmasına muhalefetin destek vermesi tepkilere neden oldu. Emekli olan personele ödenecek tazminat ve geçen dönemden ödenmesi gereken işçi maaşları kesintilerinin ödenebilmesi için borçlanma yetkisi isteyen Başkan Niyazi Vural’a en büyük destek muhalefet meclis üyelerinden geldi.

 

Plan Bütçe Komisyonunda görüşülen borçlanma yetkisine CHP’li ve İYİ Partili meclis üyeleri komisyonda onay verdi. Mecliste görüşülen ve başkan Niyazi Vural’a 2 MİLYON Lira borçlanma yetkisi veren madde komisyondan geldiği şekli ile oy çokluğu ile kabul edildi.

 

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Çivril Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: 60, MİLYON, AZ, GELDİ, 2, MİLYON, DAHA, BORÇLANDIK,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html