Haber Detayı
10 Temmuz 2020 - Cuma 10:14 Bu haber 997 kez okundu
 
BİR YILLIK FAALİYET RAPORU OYLANDI. MECLİS ÜYELERİNİN YARISI KATILMADI
Niyazi Vural'ın bir yıllık faaliyet raporu oylandı. CHP’li 2, AK Partili 3, İYİ partili 2 Meclis üyesi, oylamaya katılmadı.
Siyaset Haberi
BİR YILLIK FAALİYET RAPORU OYLANDI. MECLİS ÜYELERİNİN YARISI KATILMADI

Çivril Belediyesi Temmuz ayı Meclis toplantısı 2’ci birleşimi gerçekleşti. Belediye Başkanın bir yıllık Faaliyet Raporu ile Bütçe kesin hesabının görüşüldüğü toplantı CHP’li meclis üyeleri ile Başkan Niyazi Vural’ın karşılıklı sert konuşmalarına sahne oldu.

 

Çivril Belediyesi Temmuz ayı Meclis toplantısı tamamlandı. 9 Temmuz Perşembe gün gerçekleşen 2’ci birleşimde oylanan Faaliyet Raporu ve Bütçe Kesin gelir gider gündem maddelerinde, CHP’li meclis üyeleri Faaliyet Raporunun kopyala yapıştır ile yapıldığını belirterek Rapora onay vermeyeceklerini belirtirken İYİ Parti'li Koray Eren, Belediye Faaliyet ve çalışmalarının anket yöntemi ile vatandaşa sorulması gerektiğini belirtti.

 

Faaliyet Raporu ve Kesin Bütçe Hesabının görüşülmesi gündem maddeleri ile toplanan Çivril Belediyesi Temmuz ayı meclis toplantısına İYİ Parti meclis üyeleri Elvan Çakmakçı ve Turgay Arslan, CHP Meclis üyeleri Adem Güllü ile Gönül Emre, Ak Parti Meclis Üyeleri Erhan Eren, Mehmet Çelikoğlu ve Özkan Avcı katılmadı.

 

Meclis toplantısının başlamasından sonra kürsüyü Meclis Başkan vekiline bırakan Niyazi Vural bir yıllık faaliyet raporunu okudu. Başkan Vural’ın faaliyet raporunu okumasından sonra söz alan CHP’li meclis üyeleri Faaliyet Raporunun baştan savma hazırlandığını iddia ederek içinde net ve yeterli bilgi olmadığını söylediler. Eleştirilere cevap veren Başkan Niyazi Vural ilk faaliyete raporları olduğunu belirterek “hazırladığımız ilk faaliyet raporu. Gözden kaçmış ya da bilmeyerek yapılan bazı hatalar olmuş olabilir. Gelecek yıllarda daha dikkatli olacağız” dedi.

 

Yapılan konuşmaların ardından yapılan oylamada Başkan Niyazi Vural’ın bir yıllık Faaliyet Raporu 5 ret oyuna karşılık 10 Kabul oyu ile kabul edildi.

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: BİR, YILLIK, FAALİYET, RAPORU, OYLANDI., MECLİS, ÜYELERİNİN, YARISI, KATILMADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html