Haber Detayı
24 Aralık 2016 - Cumartesi 19:56 Bu haber 11093 kez okundu
 
HALEP TIRI YOLA ÇIKTI
Çivril Belediyesi ve Türkiye Diyanet Vakfı Çivril Şubesi işbirliğinde toplanan gıda, yiyecek ve battaniyelerin bulunduğu yardım TIR'ı, Halep'e uğurlandı.
Yaşam Haberi
HALEP TIRI YOLA ÇIKTI

Çivril belediyesi öncülüğünde Türkiye Diyanet Vakfı Çivril Şubesi ve vatandaşların destekleri ile Halep için düzenlenen yardım kampanyasında toplanan eşyaların bulunduğu TIR, Çivril’den Cilvegözü sınır kapısına gönderildi.

 

Yaklaşık bir hafta süren yardım kampanyasında bir Tır’dan fazla eşya toplanırken ilk etapta aciliyet arz eden gıda ve battaniyeler yardım bölgesine yollandı.

 

Çivril Cumhuriyet Meydanında yardım TIR'ını uğurlamaya gelen Çivril Belediye başkanı Dr. Gürcan Güven Halep'teki kanayan yaraya "dur" demek adına Çivrillilerin üzerine düşen görevi yerine getirdiğini söyledi. Savaşın özellikle çocuk ve kadınalrı çok zor şartlar altında bıraktığını terörün de vatandaşlar arasında korku ve panik yaratmayı amaçladığına dikkati çeken Güven, şöyle konuştu “Korku bizim lugatımızda yoktur. Bu ülkenin birliğine, insanımızın refahına, huzurumuza uzanan kanlı ellerin bir uzantısı şu anda Halep'te. Halep'te din kardeşlerimiz ve Türkmenler çok zor şartlar altında yaşam mücadelesi veriyor. Burada yaptığımız yardımlarla Rabbimizin rızasını kazanmanın yanı sıra savaş ve terörle de mücadele etmiş oluyoruz” dedi.

 

Çivril İl Müftüsü Himmet Metin ise, yardım kampanyasında emeği geçenlere teşekkür etti. Daha sonra gıda, giyecek, un ve battaniye bulunan yardım TIR'ı, dualar eşliğinde Halep'e uğurlandı.

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: HALEP, TIRI, YOLA, ÇIKTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html