Haber Detayı
23 Temmuz 2017 - Pazar 23:39 Bu haber 3607 kez okundu
 
MERAYA ATILAN TAVUK ÖLÜLERİ KORKUTUYOR
Çivril’in Emirhisar mahallesine dökülen tavuk ölüleri mahalle sakinlerini tedirgin etti.
Sağlık Haberi
MERAYA ATILAN TAVUK ÖLÜLERİ KORKUTUYOR

Emirhisar mahallesinde, telef olmuş yüzlerce tavuk, kimliği belirsiz kişiler tarafından hayvanların otladığı meraya döküldü. Çevreyi ve insan sağlığını tehdit eden olay, mahalle sakinlerinde salgın hastalık endişesi yarattı.

 

Mahalle sakinleri, sıcakla birlikte tavuklardan yayılan mikropların ciddi sağlık sorunlarına neden olabileceğini belirterek “ hafta sonu mahallemizin hayvanlarının otladığı Akçayır merasına yüzlerce ölü tavuk dökülmüş,  ölü tavuklar birkaç gün sonra sıcağında etkisiyle kokmaya başladı. Tavuklardan sızan sıvı meraya akıyor, hayvanlarımız bu alanda otluyor. Bir an önce bu leşlerin kaldırılması ve bölgenin mikroptan arındırılması gerekiyor. Merada oluşacak kirlenme diğer hayvanlara, dahası onlar yoluyla da insanlara da geçebilir. Büyük bir çevre felaketi ile karşı karşıyayız. Uyarmalarımıza rağmen yetkililer harekete geçmedi” dedi.

 

Emirhisar mahallesinin Ömerli Mahallesi yolu üzerinde bulunan Akçayır mevkisindeki meraya dökülen tavuk leşlerinin kim tarafından döküldüğü bilinmezken, tavukların neden öldüğü, kaç gündür orada olduğu da bilinmiyor. 

Kaynak: (ÇHA) - Yeşil Çivril Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: MERAYA, ATILAN, TAVUK, ÖLÜLERİ, KORKUTUYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html