301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
07 Haziran 2018 - Perşembe 18:18 Bu haber 1388 kez okundu
 
OKUMA YAZMA ÖĞRENENLERE BELGE VERİLDİ
Okuryazarlık Seferberliği Kapsamında Kurslara Katılan Kursiyerlere Sertifikaları Düzenlenen Törenle Verildi.
Eğitim Haberi
OKUMA YAZMA ÖĞRENENLERE BELGE VERİLDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı "Okuryazarlık Seferberliği" kampanyası kapsamında Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde Halk Eğitim Merkezlerinde açılan kurslara katılan kursiyerlere sertifikaları Vali Hasan Karahan tarafından verildi.

 

Valilik Konferans Salonu’nda gerçekleşen törene; Vali Hasan Karahan, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ve çok sayıda kursiyer katıldı.

 

Törende konuşan Vali Hasan Karahan; “Değerli Halk Eğitim çalışanları, sevgili kursiyerlerimiz, sertifika almaya hak kazanan sevgili hanım kardeşlerimiz hepinizi saygıyla muhabbetle selamlıyorum. Sertifika alanları tebrik ediyoruz. Öğrenmenin yaşı yoktur. Bu yaştan sonra ben bunu yapamam, ne gerek var demediniz, inatla devam ettiniz, öğrendiniz. Hanımlarımız maşallah bu konuda bizden daha iyiler, daha çabuk, daha pratik öğreniyorlar. Eşlerinizle, evlatlarınızla hayırlı işlere vesile olursunuz inşallah. Devlet olarak bu eksiğin farkındayız. Utanç duyuyoruz. Bu zamanda hala okuma yazma bilmeyen erkek ve kadınların olması da bir ayıp olarak yeter bize. Denizli’miz bu konuya hassasiyetle yaklaşıyor. Tüm arkadaşlarımızın, kardeşlerimizin ve sizlerin de katılımıyla çok güzel bir netice aldık. Oranlarımız Türkiye ortalamasının çok çok üstünde. Sıralamamız çok iyi. Allah hepinize güzel günler göstersin. Hayırlı günler diliyorum. ”dedi.

 

Denizli genelinde 16.000’e yakın vatandaşımızın okuma yazma bilmediği düşünülmektedir. İlimiz 2016 TUİK verilerine göre okuma yazma bilenlerin oranı 98,34 iken okuma yazma bilmeyenlerin oranı 1,66 olduğu belirtilmiştir. Denizli’miz Türkiye’de okuma yazma düzeyinde Türkiye 4.südür. Halk Eğitim Merkezlerimizde okuma yazma kurslarımız devam etmektedir. Son 4 Yıllık verilere bakıldığında 905 kurs açılmış olup bu kurslara 4.616 kişi katılmıştır.

 

Başlatılan Seferberlik kapsamında okuma yazma kurslarına 3.846 kursiyer katılmıştır. 1.Kademe ve 2.Kademe Okuma Yazma kursları devam etmektedir.

 

1 Ocak 2018-5 Mayıs 2018 Tarihleri Arası 645 kurs açılmış olup, 318 erkek ve 3528 kadın olmak üzere toplam 3846 kişi açılan bu kurslara katılmıştır.

Kaynak: Editör: Bülent Çakır
Etiketler: OKUMA, YAZMA, ÖĞRENENLERE, BELGE, VERİLDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html