Haber Detayı
21 Ağustos 2019 - Çarşamba 20:48 Bu haber 3000 kez okundu
 
ÖLÜMLÜ KAZALARDAN SONRA
Çivril Belediyesi ölümlü kazaların sıkça yaşandığı Işıklı yolu üzerindeki tezgâhların kaldırılması için çalışma başlattı.
Yaşam Haberi
ÖLÜMLÜ KAZALARDAN SONRA

Çivril Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler Işıklı karayolu kenarında meyve sebze tezgâhı açan satıcıları sürücülerin dikkatini dağıttıkları ve trafik güvenliğini tehlikeye soktukları gerekçesi ile tezgâhların ana yoldan daha açıkta açılması konusunda satıcı ve üreticlere uyarıda bulundu.

 

Konu ile ilgili olarak Çivril Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada “ Çivril Belediyesi sürücülerin güvenliği için alarma geçti. Belediyeye bağlı zabıta ekipleri karayolu kenarında meyve ve sebze tezgâhı açan satıcılara uyarıda bulundu.  Çivril ilçesi sınırları içinde bulunan üzerinden her gün yüzlerce aracın geçtiği Işıklı-Dinar Karayolu’nun kenarlarında trafiği tehlikeye düşüren sürücülerin dikkatini dağıtan meyve ve sebze satışı gerçekleştiren satıcılara tezgâhlarını yoldan iç tarafa açmaları söylendi” ifadelerine yer verildi.

Açıklamada Başkan Niyazi Vural’ın yaptığı açıklamaya da yer verilerek “Konuyla ilgili konuşan Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural, ‘Vatandaşlarımızın hem güvenliğini sağlamak hem de sağlığını korumak için ekiplerimiz gece gündüz demeden denetimlerini sürdürmeye devam edecek.’ şeklinde konuştu” denildi. 

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Çivril Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: ÖLÜMLÜ, KAZALARDAN, SONRA, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html