Haber Detayı
23 Haziran 2020 - Salı 19:18 Bu haber 367 kez okundu
 
TEBRİKLER ÇAL BELEDİYESİ
Tüm dünyayı tehdit eden korona virüsle mücadeleye katkı adına 2 ay önce maske dikim atölyesi açan ve vatandaşlara ücretsiz maske dağıtımı yapan Çal Belediyesi, 70 bin maske dikti, stok yaptı. Belediye Başkanı Fethi Akcan, “Korona sürecinde başarılı bir sınav veren ekibimi kutluyorum. Vatandaşlarımızı bir kez daha uyarıyorum; Korona tehlikesi henüz geçmedi” dedi.
Yaşam Haberi
TEBRİKLER ÇAL BELEDİYESİ

Çal Belediyesi 2 ay önce maske dikim atölyesi kurdu. Atölyede gönüllü 11 bayan personel çalışmaya başladı. Semt pazarları başta olmak üzere toplumun her kesiminde ve her yerde belediye ekipleri dikilen maskeleri vatandaşlara ücretsiz dağıttı. Talep durumunda maske dağıtımı devam ediyor.

 

Belediye Başkanı Fethi Akcan, 2 ay içinde 70 bin maske dikip dağıttıklarını söyledi. Olası bir ikinci dalga durumuna da hazırlıklarını yaptıklarını söyleyen Akcan, “Öncelikle ekibimi kutluyorum. Başarılı bir sınav verdiler. 70 bin maske dağıttık. 18 bin 600 nüfuslu Çal için 35 bin adet maskeyi de stokta tutuyoruz. Ayrıca, Allah göstermesin korona da ikinci dalga gelirse her gün 2 bin maske dikecek kapasitemiz var. Korona tehlikesi henüz geçmedi. Lütfen vatandaşlarımız dikkatli olmaya devam etsin. Hijyen kurallarına uyalım, sosyal mesafemizi koruyalım” diye konuştu.

 

Geçtiğimiz günlerde Denizli Valisi iken ataması yapılan eski Vali Hasan Karahan ile Çal Kaymakamı Selin Sarı’da Çal Belediyesi Maske Dikim Atölyesi’ni ziyaret ederek, Başkan Akcan’ı kutlamıştı.

Kaynak: Editör: Bülent Çakır
Etiketler: TEBRİKLER, ÇAL, BELEDİYESİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html