301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
08 Temmuz 2019 - Pazartesi 11:45 Bu haber 1297 kez okundu
 
YÖRÜKLER ŞENLİKTE BULUŞTU
Çivril Yörük Şenliği Bayraktepe mesire alanında gerçekleştirildi.
Kültür Haberi
YÖRÜKLER ŞENLİKTE BULUŞTU

Çivril Yörük ve Türkmenler Derneği ile Çivril Belediyesi tarafından ilki düzenlenen 1. Yörük Şöleni renkli görüntülere sahne oldu.

 

Bayraktepe Mesire alanında yapılan 1. Yörük Şöleni’ne Çivril Belediye başkanı Niyazi Vural, Ak parti Denizli Milletvekili Cahit Özkan Belediye meclis üyeleri, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Kale ile çok sayıda davetli ile Türkiye’nin çeşitli yerlerinden Yörükler katıldı. Şenliğe katılan Yörükler, çeşitli oyun ve gösteriler sundu.

 

Çivril Yörük ve Türkmenler Derneği tarafından düzenlenen 1. Yörük Şöleni saygı duruşu ve İstiklal marşının okunması ile başladı. Çivril Belediyesi'nin desteğiyle Bayraktepe Mesire alanında düzenlenen etkinlikte, Türkiye'nin çeşitli illerinden gelen yörükler sundukları oyun ve gösterilerle Çivrillilerin beğenisini kazanarak, yörük kültürünü yaşattılar.

 

Yörük şenliğinde konuşan Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural, “Anadolu’nun tapusunun alındığı topraklarda Çivril 1. Yörükler Şöleni'ni gerçekleştirmekten dolayı çok mutluyuz. Başta bu organizasyonun düzenlenmesine vesile olan Çivril Yörük ve Türkmen Derneği’ne, katkı sunan diğer Yörük derneklerine ve katılımcılara teşekkür ederim. Hepiniz hoş geldiniz gittiğiniz yerlerde Çivril’imizi anlatın, Çivril’imize tekrar gelin” dedi.

 

Yapılan konuşmaların ardından şenlik konser ve gösteriler ile devam etti.

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Çivril Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: YÖRÜKLER, ŞENLİKTE, BULUŞTU,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html