Haber Detayı
24 Eylül 2019 - Salı 22:31 Bu haber 1050 kez okundu
 
BAŞKAN AKCAN, “E-TİCARET” DEDİ VALİ ÖVGÜ YAĞDIRDI
Denizli Valisi Hasan Karahan, Çal ilçesini ziyaret etti.
Gündem Haberi
BAŞKAN AKCAN, “E-TİCARET” DEDİ VALİ ÖVGÜ YAĞDIRDI

Belediye Başkanı Fethi Akcan, “Tüm fizibilite çalışmaları tamamlandı, yakın zamanda Çal’ın yöresel ürünlerini ve şarabını e-ticaret sistemi ile pazarlayacağız” müjdesini verdi. Vali Karahan ise, “Çal Belediyesi’ni kutluyorum. Tarım Kenti Çal’da tarım ticareti gelişmeli” dedi.

 

Vali Karahan Çal’da ilk önce kaymakamlığı ziyaret etti. Ardından Cumhuriyet Ortaokulu ve Anadolu Lisesi’ni ziyaret eden Vali Karahan, Anadolu Lisesi’nde öğrencilerin resim sergisini gezdi. Kaymakam Burak Dertlioğlu ve daire müdürleri ile birlikte Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan’ın makamına geçen Vali Karahan, burada ilçeyle ilgili detaylı bilgiler aldı.

 

Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, ilçe ekonomisi ve tarımdaki gelişmelerle ilgili Vali Karahan’a bilgiler verdi, “Bir süre önce Çal’a Çinli yatırımcıları davet ettik. Görüşmeler olumlu geçti. Çin’e şarap ihracatı için somut adımlar atıldı. Çinli yetkililerden şarap ihracatı için izinler bekleniyor. Yakın zaman içinde e-ticarete geçeceğiz. Şarap, üzüm ve diğer yöresel ürünlerimizi e-ticaret sistemiyle pazarlayacağız” dedi.

 

Vali Karahan, Çal’daki gelişmeleri yakından takip ettiklerini söyleyerek, Başkan Akcan’ı ve ekibini kutladı. Çal Belediyesi’nin tarım konusundaki çalışmalarını taktir ettiğini dile getiren Vali Karahan, “Çal Belediyesi’ni kutluyorum. Tarım Kenti Çal’da tarım ticareti gelişmeli. Yöresel ürünlerin pazarlanması bölge ekonomisine olumlu katkı verecektir. Çalışmaları biz de yakından takip edeceğiz ve devletin üzerine düşen görev olacaksa bu görevi seve seve yapacağız” diye konuştu.

 

Başkan Akcan, Vali Karahan’a yaş ve kuru üzüm, salamura yaprak ve pekmez hediye etti.

Kaynak: Editör: Bülent Çakır
Etiketler: BAŞKAN, AKCAN,, “E-TİCARET”, DEDİ, VALİ, ÖVGÜ, YAĞDIRDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html