Haber Detayı
24 Temmuz 2020 - Cuma 11:52 Bu haber 1682 kez okundu
 
BELEDİYE BAŞKANI VE KAYMAKAMA TEPKİ, VALİYE TEŞEKKÜR
Yasin Öztürk hem Çivril Belediye Başkanı hem de Çivril Kaymakamına tepki gösterdi.
- Haberi
BELEDİYE BAŞKANI VE KAYMAKAMA TEPKİ, VALİYE TEŞEKKÜR

İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk Isparta’da çekimlerine başlanan Miryokefalon filmine tepki gösterdi. Çivril Belediye başkanı, Çivril Kaymakamı ve dönemin Denizli Valisini eleştiren Öztürk Denizli valisi Ali Fuat Atik’e teşekkür etti.

 

Isparta Gelendost Belediyesi öncülüğünde çekimlerine başlanan ‘1176 Miryokefalon Türklerin Şafağı’ filmine tepki gösteren İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk savaşın tarih kitaplarında Çivril’de yapıldığını belirterek “son 10 yılda savaşa başkaları sahip çıkmaya başladı” dedi. Sosyal Paylaşım sitesindeki sayfasından yaptığı paylaşım ile Çivrilli ve Denizli’nin o dönemki valisini de eleştiren Öztürk film için Gelendost Belediyesi çalışma başlattığında oralı olmadığını belirtti. Yasin Öztürk yaptığı paylaşımda “Lisede Tarih derslerinde savaşı anlatan hocamız; Anadolu’nun tapusu bu savaşla alındı ve Çivril’de oldu derdi. 8-10 senedir başkaları savaşın geçtiği yere sahip çıkmaya başladı. Ne Çivril’deki yerel yöneticiler ne de Denizli’mizin mülki amirleri oralı olmamıştı” dedi.

 

Yasin Öztürk göreve yeni başlayan Denizli Valisi Ali Fuat Atik’e de Çivril ziyaretinden sonra yaptığı “1176 yılında yapılan, Anadolu'da Türk hakimiyetinin kabul edildiği ve Anadolu’nun Tapusunun alındığı savaş olarak da bilinen Miryokefalon Savaşının  Denizli’mizin Çivril ilçesinde yapıldığını biliyor muydunuz” paylaşımı içinde teşekkür etti.

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: BELEDİYE, BAŞKANI, VE, KAYMAKAMA, TEPKİ,, VALİYE, TEŞEKKÜR,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html