Haber Detayı
06 Mayıs 2019 - Pazartesi 22:23 Bu haber 2685 kez okundu
 
BELEDİYELER KÂR AMACI GÜTMEZ
Meclis başkanı Niyazi Vural ve CHP’li meclis üyesi Tunay Yazıcı Meclis toplantısında yine karşı karşıya geldi.
Siyaset Haberi
BELEDİYELER KÂR AMACI GÜTMEZ

Nisan Ayı meclis toplantısında Denetim Komisyon Raporu ve 2018 yılı Faaliyet raporunun okunması sırasında karşı karşıya gelen iki isim Mayıs ayı toplantısında da sulama birliği devri ve geçen dönem yapılan harcamalar nedeniyle karşı karşıya geldi.

 

Nisan ayı meclis toplantısında Çivril Belediye eski başkanı Gürcan Güven’in usulsüz harcamalar yaptığını iddia eden Tunay Yazıcı’ya ‘beş yıl meclis üyesi olarak, iki yıl da Denetim komisyonu olarak görev aldınız bu süre zarfında bildiğiniz ne varsa açıklasaydınız’ diyerek cevap veren başkan Niyazi Vural, CHP’li Tunay Yazıcı’nın Sütlaç Irgıllı Sulama Birliğinden Çivril Belediyesine kalan borç miktarı ile ilgili olarak ne kadar zarar ettiğini sorması üzerine ‘Belediyeler kar amacı gütmez. Faaliyetlerini Kamu yararı gözeterek yapar. Sizin mantığınızla birlik kar etseydi karı çiftçiye mi dağıtacaktınız ’diye cevap verdi.

 

‘Beş Yıllık süreçte bir şey varsa, paylaşırdınız. Açıklamak boynunuzun borcudur’

 

Tunay Yazıcı’nın sorusuna cevaben konuşan başkan Niyazi Vural ‘Tunay bey geçen beş yıllık zaman süresinde Denetim komisyonunda görev aldı. Sizin önünüze dosya dosya ne varsa geldi. Bir şey gördüyseniz bunları paylaşırdınız. Aradan beş yıl geçmiş şimdi kalkmış geçen dönem ne oldu diye soruyorsunuz. Ne olduğunu benden iyi biliyorsunuz. Bunları açıklamak boynunuzun borcudur. Seçim geldi geçti popülist söylemlerle biz şunu yapacaktık biz bunu yapacaktık demeye gerek yok’ dedi.

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Çivril Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: BELEDİYELER, KÂR, AMACI, GÜTMEZ,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html