Haber Detayı
19 Temmuz 2016 - Salı 13:18 Bu haber 8294 kez okundu
 
BU HASTANE DENİZLİ'DE TEK
Ak Parti Çivril İlçe başkanı Mehmet Celep, Çivril Devlet Hastanesinin iki ay içersinde tamamlanacağını belirterek “Denizli’nin hiçbir ilçesinde bu büyüklük ve donanımda hastane yok” dedi.
Gündem Haberi
BU HASTANE DENİZLİ'DE TEK

Hastane ve devam eden yatırımlar ile ilgili olarak gazetemizin sorularını yanıtlayan ilçe başkanı Mehmet Celep “2019 yılına kadar Çivril için hedeflediğimiz tüm projeleri birer birer hayata geçireceğiz” dedi.

Çivril Devlet Hastanesinin yaşanan bazı üzücü olaylar nedeniyle hedeflenenden iki ay gecikmeli olarak faaliyete geçeceğini belirten Başkan Celep “Çivril ve bölgesi için hayati bir önem taşıyan Çivril devlet Hastanesi için çok çaba harcadık. Bugün itibari ile hastanemizin fiziki gerçekleşme oranı %95 lerde iki ay içersinde inşaat ile ilgili tüm çalışmalar bitecek” dedi.

100 + 8 KAPASİTELİ

Devlet Hastanesinin kapasitesi konusunda yapılan karalama ve kirli propagandaya da değinen başkan Celep “Hastane temeli atıldıktan sonra maalesef bazı çevrelerce hastanenin 75 yatak kapasiteli olduğu konuşuldu. Kamuoyuna bu şekilde açıklamalar yapıldı. Hastanemiz Ekonomi bakanımız Nihat Zeybekçi ve vekilimiz Cahit Özkan’ın destek ve girişimleri ile 108 kapasiteli olarak Sağlık Bakanlığından ruhsat aldı. Hastanemiz 100 normal hasta yatak kapasitesi, 8 adet de yoğun bakım hasta kapasitesi ile Denizli’nin ilçeleri arasında kapasite olarak en büyük hastanesi konumunda” dedi.

Hastane çalışmaları sırasında hem Ak Parti Denizli Milletvekilleri hem Ekonomi bakanı Nihat Zeybekçi’nin her konuda büyük emeği geçtiğini belirten başkan Celep “Çivril için hedeflediğimiz tüm projelerde Ekonomi bakanımız Nihat Zeybekçi ve Ak Parti Denizli Milletvekillerimiz Şahin Tin, Sema Ramazanoğlu ile Cahit Özkan’ın büyük destek ve gayretlerini gördük. Hastanenin yapımı ve ruhsatı içinde her zaman yanımızda olan ve emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Hastanemiz Çivril’imize, Bölgemize, Denizlimize ve Ülkemize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

TECHİZAT İÇİN 6 MİLYON 500 BİN TL ÖDENEK

Hastanenin inşaatının tamamlanmasından sonra tefrişat ve teçhizatlarının tamamlanacağını belirten başkan Celep “hastanemiz sadece fiziki büyüklük olarak değil uzman doktor ve teçhizat bakımından da bölge hastanesi konumunda olacak. Denizli Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Dr. Berna Öztürk ile yaptığımız çalışmalar sonucunda hastanemize teçhizat için 6 MİLYON 500 BİN TL ödenek çıkarttık. İnşallah bu ödenek ile hastanemizin tüm cihazları tamamlanacak” dedi.

Kaynak: (ÇHA) - Yeşil Çivril Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: BU, HASTANE, DENİZLİ'DE, TEK,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html