Haber Detayı
07 Kasım 2019 - Perşembe 21:23 Bu haber 4093 kez okundu
 
ÇİVRİL CHP’DE İLÇE BAŞKANLIĞINA KADIN ADAY
Delege seçimlerinin yaklaştığı CHP’de İlçe başkanlığı için emekli öğretmen Aysun Yazıcı adaylığını açıkladı.
Siyaset Haberi
ÇİVRİL CHP’DE İLÇE BAŞKANLIĞINA KADIN ADAY

Aysun Yazıcı, partinin toplantı salonunda yaptığı başkan adaylığı açıklamasında “Kendi özgür irademle, partimin dışındaki hiç kimseden icazet almadan, sponsor aramadan bu onurlu mücadelede yer almayı görev bildim” diyerek adaylığını açıkladı.

 

Cumhuriyet Halk Partisinde ilçe kongresi öncesi İlçe başkanı adayı olduğunu açıklayan Aysun Yazıcı toplantı düzenledi. İlçe Binasında düzenlenen adaylık açıklamasına kalabalık bir partili gurubu ile çok sayıda Kadın ve Belediye Meclis üyeleri ile İlçe Başkanı katıldı.

 

“Arkadan Çelme Attıklarını Bilerek Yürümek”

 

Aysun Yazıcı adaylık dolayısıyla düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada “Cumhuriyet Halk Partisi ve üyeleri için siyasal yaşamda görev almak, onurlu bir toplum hizmetidir. Bu bilinçle, öğretmenlik mesleğimden emekli olduktan sonra partime üye olup aktif çalışmaya katıldım. Cumhuriyet kazanımlarımızın karşı devrimcilerin elinde heder olmaması için, Parti çatısı altında daha verimli, daha yürekli çalışmak için, Kendi özgür irademle, partimin dışındaki hiç kimseden icazet almadan, sponsor aramadan bu onurlu mücadelede yer almayı görev bildim. Örgütlü emeğe olan inancımızla, ilkelerimizden güç alarak yola çıktık. Gücümüzü Mustafa Kemal ATATÜRK sevgisinden, O’nun ilke ve öğretilerinden alıyoruz. Hiçbir makam, hiçbir etiket bizi halkın yanında olmaktan alıkoyamaz. Halkçı mücadeleden taviz verdiremez. Yeni güne kendimizi yenileyerek, eksiklerimi pratikte olgunlaştırarak,  “ Her şey çok güzel olacak” sloganıyla, partime hizmet etmenin üstünde,partimin halkla kaynaşması için, Türkiye’nin geleceğini örmek için,güçlü bir parti, güçlü bir Türkiye için yüreğimi de ortaya koyarak,  İlçemizin yönetimine arkadaşlarım ve tüm Cumhuriyet Halk Partisi inanmışları adına talibim. Bugüne kadar partimize emek veren, katkı sağlayan herkese gönülden borçluyuz. Bu bayrak yarışında, onların bıraktığı bayrağı daha ileriye taşımaya, bu yolda sizinle birlikte yürümeye talibim” dedi.

 

Aysun Yazıcı’nın adaylık toplantısına çok sayıda partili kadının katılması ve Yazıcı’ya destek vermeleri dikkatlerden kaçmadı.

 

Aysun Yazıcı konuşmasını bir şiirle tamamlayarak adaylık toplantısını sonlandırdı.

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: ÇİVRİL, CHP’DE, İLÇE, BAŞKANLIĞINA, KADIN, ADAY,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html