Haber Detayı
26 Ağustos 2019 - Pazartesi 20:21 Bu haber 1639 kez okundu
 
ÇİVRİL, FESTİVALE ODAKLANDI
Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural, 29 Ağustos-1 Eylül tarihlerinde düzenlenecek 23. Uluslararası Elma Tarım ve Kültür Festivali hakkında basın toplantısı düzenledi.
Kültür Haberi
ÇİVRİL, FESTİVALE ODAKLANDI

Çivril İlçe Belediye Başkanı Niyazi Vural, 29 Ağustos-1 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan 23. Uluslararası Elma Tarım ve Kültür Festivali hakkında Denizli Gazeteciler Cemiyetinde basın toplantısı düzenledi. İlyas Haytan Toplantı salonunda düzenlenen basın toplantısında konuşan Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural, "İlçemizi tanıtmak için başta turizm master planı olmak üzere birçok etkinlik yapıyoruz. Bu etkinliklerimizden biri de festivalimiz” dedi.

 

Toplantıda Çivril tarihi hakkında bilgi veren Başkan Niyazi Vural “Çivril, M.Ö. 3000 yıllarında kurulmuş bir şehir. Beyce sultan höyüğümüz var. Bu yerleşim yerinin 40 katmanlı bir şehir.  Bu topraklarda bulunan 40 medeniyet, doğal afetler oluyor. Burayı terk edelim dememiş, aksine 40’ı da bu topraklarda yaşamaya devam etmiştir. Bizlerde bu verimli topraklar üzerinde yaşamaya devam ediyoruz. Turizm master planımızı tamamladıktan sonra da yine sizlerle birlikte İlçemizin tanıtımını gerçekleştireceğiz. Festivalimize de sizlerin aracılığıyla tüm yurdumun insanlarını davet ediyorum” dedi.

 

Bu yıl 23. sü düzenlenecek festivalde çeşitli yarışma, sempozyum ve Cirit oyunları gösterisi ile birlikte yerel sanatçılardan EFE, TRT sanatçıları, Ahmet Şafak ve Burcu Güneş sahne alacak

 

Festivalde bu yıl ilk defa Miryokefalon sempozyumu Işıklı Akgöz mevkiinde açık alanda yapılacak.

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Çivril Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: ÇİVRİL,, FESTİVALE, ODAKLANDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html