Haber Detayı
21 Temmuz 2020 - Salı 12:26 Bu haber 1535 kez okundu
 
DAHA NE KADAR AŞAĞILANACAK
Çivril’deki heykel, Atatürk'e benzemediği iddiası ile vatandaşların tepkisini çekiyor. Heykelin Atatürk'e hakaret olduğunu düşünen halk, 7 yıldır heykelin değiştirilmesini bekliyor.
Yaşam Haberi
DAHA NE KADAR AŞAĞILANACAK

Çivril’in Kıralan mahallesindeki Atatürk heykeline vatandaşlar tepki gösteriyor. 7 yıldır heykelin değişmesini beklediklerini belirten vatandaşlar, heykelin Gazi Mustafa Kemal'e benzemediğini iddia ederek “Çivril’e bu heykel yakışmıyor. Atatürk'e hiç benzemiyor” diye konuştu.

 

Kıralan mahallesi Cumhuriyet meydanında bulunan ve Atatürk heykeli olduğu iddia edilen heykelin estetikten yoksun olduğunu belirten vatandaşlar “heykel Cumhuriyetin kurucusu ve ülkenin kurtarıcısı Ulu önder Atatürk'e benzemiyor. Heykele baktığınız zaman kurtarıcı değil ata binmiş birini görüyorsunuz. Daha önce yetkililere ilettik kimse ilgilenmedi. Bu heykel Atatürk değil. Bir an önce değişmeli. Bu durum ulusumuzun kurtarıcısı Atatürk'e yapılan saygısızlıktır. Bugüne kadar heykelin Atatürk'e benzemediğini hiç mi fark eden yetkili olmamış” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

 

Son dönemde çirkin Atatürk büstleri ve estetikten yoksun heykeller tartışılırken, Çivril’in Kıralan mahallesi Cumhuriyet Meydanına yapılan Atatürk Heykeli'nin Cumhuriyetin kurucusu ve kurtarıcısı Yüce Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'e benzemediği açıkça fark ediliyor.

 

Cumhuriyet meydanında ki Atatürk heykeline yakından bakıldığında baş kısmının vücuduna oranla çok küçük olduğu ve bacak boyunun gövdesinden çok fazla olduğunu belirten vatandaşlar Heykelin ehil birine yaptırılmamasına bağladılar.

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: DAHA, NE, KADAR, AŞAĞILANACAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html