301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
12 Şubat 2019 - Salı 18:18 Bu haber 1834 kez okundu
 
DENİZLİ’DE BAHTİYAR, ÇİVRİL’DE KÖSEOĞLU
Çivril’de İYİ Parti İlçe Başkanı Celal Tort ile CHP İlçe Başkanı Uğur Bayram, 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerde yapacakları ittifak için protokol imzaladı.
Siyaset Haberi
DENİZLİ’DE BAHTİYAR, ÇİVRİL’DE KÖSEOĞLU

CHP ile İyi Parti arasında geçtiğimiz hafta yaşanan meclis üyeliği krizi aşıldı. Kulislerde CHP ile İYİ Parti arasında meclis üyeliği sayısı ile ilgili görüş ayrılığı yaşandığı ve bu sebepten dolayı bazı yayın organlarında Millet İttifakının Çivril ayağının bozulmak üzere olduğu ifade edilmişti. Salı günü CHP İlçe Başkanı Uğur Bayram ile İyi Parti İlçe Başkanı Celal Kadri Tort ortak bir basın bildirisi yayınladı. Yayınlanan bildiride İttifakın devam ettiğinin altı çizilerek hangi partinin meclis üyesi adayının hangi sırada olduğu ifade edildi.

 

Yayınlanan bildiride “Bilindiği üzere Türkiye genelinde İYİ PARTİ ve CHP arasında güç birliğine varılmıştır. Güç birliği çerçevesinde Denizli’de Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak İYİ PARTİ’den Ümit Bahtiyar’ın, Çivril Belediye Başkan adayı olarak CHP’den Ömer Köseoğlu’nun aday gösterilmesine karar verilmiştir.

 

Partilerin anlaşması çerçevesinde belediye meclis üyeliklerinde CHP: 1 - 3 - 5 - 6 - 7 - 9 - 10 - 11 - 12 - 15 - 17 - 19 - 21 - 22 ve kontejan 2. sıralar; İYİ PARTİ: 2 - 4 - 8 - 13 - 14 - 16 - 18 - 20 ile  kontejan 1. ve 3. sıralar şeklinde mutabakata varılmıştır.

 

Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Parti İlçe Teşkilatları olarak bizler arasında herhangi bir problem bulunmamaktadır. Güç birliği ve halkımızın desteği ile hem Çivril hem de Denizli’de zafere ulaşacağımıza inanıyoruz. Tüm Çivril Halkına saygı ile duyurulur” denildi.

Kaynak: (ÇHA) - Yeşil Çivril Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: DENİZLİ’DE, BAHTİYAR,, ÇİVRİL’DE, KÖSEOĞLU, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html