301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
06 Kasım 2018 - Salı 19:46 Bu haber 3391 kez okundu
 
DÜĞÜNLERDE BU AFİŞ ZORUNLU
İçişleri Bakanlığı tarafından; düğün, nişan ve benzeri organizasyonlarda ateşli silahlarla havaya ateş açılmasının engellenmesi için valiliklere gönderilen genelgede, toplumsal farkındalık oluşturmak ve uygulamada birliği sağlamak amacıyla genel emir çıkarma talimatı verildi.
Yaşam Haberi
DÜĞÜNLERDE BU AFİŞ ZORUNLU

‘’MUTLULUĞA KURŞUN SIKMA, GELECEĞİ KARARTMA’’

 

Valiliklerden düğün, nişan, uğurlama, spor müsabakası ve bayram kutlaması gibi organizasyonlarda gerekli önlemlerin alınması istenen genelgeye göre; organizasyon öncesinde silah kullanılmayacağına dair organizasyon sahiplerinden taahhütname alınacak. Bu tip organizasyonlarda davetli olarak bile bulunan kolluk görevlileri, silahla havaya ateş edilmesine müdahalede bulunmazlarsa haklarında soruşturma açılacak. Silahı ile havaya ateş açan kamu personeli hakkında ise disiplin işlemi yapılacak. Muhtarlar, bölgelerinde havaya ateş açıldığını öğrendikleri anda kolluk birimlerine ihbarda bulunma yükümlülüklerini yerine getirecek.

 

AFİŞ ASMAK MECBUR

 

Ayrıca, organizasyon sahipleri tarafından açık alanlarda yapılacak kutlamalarda havaya ateş açılmaması/silah kullanılmamasına yönelik farkındalık oluşturmak amacıyla hazırlanan “Mutluluğa Kurşun Sıkma, Geleceği Karartma” yazılı afişler, davetlilerin görebileceği şeklide alanlara asılacak.

Kaynak: (ÇHA) - Yeşil Çivril Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: DÜĞÜNLERDE, BU, AFİŞ, ZORUNLU,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html