Haber Detayı
15 Eylül 2019 - Pazar 10:01 Bu haber 2846 kez okundu
 
MİRYOKEFALON'A 3 GÜN SÜRECEK COŞKULU KUTLAMA
Çivril Belediyesi Miryokefalon Zaferinin 843. Yılını büyük bir etkinlik ile kutlamaya hazırlanıyor.
Kültür Haberi
MİRYOKEFALON'A 3 GÜN SÜRECEK COŞKULU KUTLAMA

Anadolu’nun tapusunun alındığı Miryokefalon Zaferinin 843. Yılı Çivril Belediyesi tarafından düzenlen çeşitli etkinliklerle kutlanacak. Fener alayı ile kortej yürüyüşü ile başlayacak ve 3 gün sürecek etkinlikler Zafer yürüyüşü ve Bisiklet turu ile sonra erecek.

 

Anadolu’nun tapusunun alındığı ve Türk tarihi açısından büyük önem taşıyan Miryokefalon savaşının 843. Yılı Çivril’de değişik etkinlikler ile kutlanacak.  Çivril Belediyesi ve Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen kutlama etkinlikleri 3 gün sürecek.

 

4 PROFESÖR BİR DOÇENT KATILACAK

 

Etkinlikler kapsamında 17 Eylül Salı gün savaşın geçtiği bölge olan Düzbel mahallesinde Fener alayı ve kortej yürüyüşü ile Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından Halk oyunları gösterisi ve konser düzenlenecek. 19 Eylül Perşembe gün Denizli Oda Tiyatrosunda Pamukkale Üniversitesi Tarih bölümü Prof. Dr. Yaşar Tok ve Prof. Dr. Yusuf Kılıç, Prof. Dr. Mithat Aydın, Prof. Dr. Hasan Kara, Doç. Dr. İbrahim Balık, araştırmacı Münir Sayhan katılımları ile bir sempozyum düzenlenecek.

 

Zafer kutlamaları Miryakefalon savaşının geçtiği Düzbel mahallesinde Bisiklet turu ve Zafer yürüyüşü ile sona erecek.

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Çivril Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: MİRYOKEFALON'A, 3, GÜN, SÜRECEK, COŞKULU, KUTLAMA,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html