Haber Detayı
15 Mayıs 2019 - Çarşamba 08:21 Bu haber 1689 kez okundu
 
MİRYOKEFALON İÇİN ÖNCE BELGESEL SONRA FİLM
Çivril Belediye başkanı Niyazi Vural Miryokefalon savaşının Türk tarihinde önemli bir yere sahip olduğunu belirterek “Miryokefalon savaşı ile ilgili önce bir belgesel sonrada film düşüncemiz var” dedi.
Siyaset Haberi
MİRYOKEFALON İÇİN ÖNCE BELGESEL SONRA FİLM

Katıldığı bir programda Çivril’in tarihi ile bilgiler veren Belediye başkanı Niyazi Vural “Avrupa hayali savaşlar hayali kahramanlarla yıllarca film sektöründe söz sahibi olarak kendi geçmişlerini böbürlenerek anlattılar. Bizim çocuklarımızda bu adamlar neymiş diyerek hayranlıkla izledi” dedi.

 

Programda Çivril ile ilgili projeleri ve çalışmaları hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Vural “Türk tarihi açısından önemli bir yere sahip olan ve Çivril’in Düzbel mahallesinde cereyan eden Miryokefalon savaşı ile ilgili TRT ile görüşerek önce bir belgesel yapmayı arkasından da bit yapımcı bularak sinema filmi düşüncemiz var. Bizim anlatılması gereken filmlere sığmayacak savaşlarımız kahramanlıklarımız, geçmişimiz var. Ama maalesef  biz İstanbul’un fethi filmini daha yeni gerçekleştirebildik. Bizim tarihimizde her biri farklı filmlere kaynak olacak birçok savaşımız var Miryokefalon da bunlardan birisi. Türk tarihi ve Dünya tarihi açısından önemli bir vakıa ve bunu bizim anlatmamız gerekiyor.” dedi.

 

Vural konuşmasının son bölümünde Miryakefalon savaşının yıl dönümümde Çivril’de farklı etkinlikler düzenleyeceklerini de sözlerine ekledi.

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Çivril Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: MİRYOKEFALON, İÇİN, ÖNCE, BELGESEL, SONRA, FİLM,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html