Haber Detayı
15 Ekim 2020 - Perşembe 23:34 Bu haber 785 kez okundu
 
MÜJDEYİ BAŞKAN VERDİ. 714 BİN LİRA ÖDENECEK
Baklan’da Mayıs ayında meydana gelen dolu hasarı ile ilgili Başkan Yusuf Gülsever’den müjdeli haber.
Gündem Haberi
MÜJDEYİ BAŞKAN VERDİ. 714 BİN LİRA ÖDENECEK

Baklan ve çevresinde Mayıs ayında yaşanan dolu ve sel felaketinin ardından ekili dikili alanları hasar gören çiftçilere ödenmek üzere Cumhurbaşkanlığından 714 Bin lira ödenek çıktı.

 

Çiftçilere ödenmek üzere gönderilen 714 bİn Liranın Baklan Ziraat Bankasına gönderildiğini belirten Başkan Yusuf Gülsever müjdeli haberi sosyal medya aracılığı ile duyurdu. Kişisel sayfasından paylaşım yapan Başkan Gülsever “Baklan ve bir kısım mahallelerimizde mayıs ayında meydana gelen dolu yağışından çiftçilerimizin bir kısım ürünleri zarar görmüştü. Belediyemiz, İl ve İlçe Tarım Müdürlüğümüz ve İlçe Teşkilatımızla hemen saha çalışmaları başlatılmıştır. Çiftçilerimizin müracaatları doğrultusunda sahada düzenlenen hasar tespit çalışmaları Valiliğimiz tarafından Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığına gönderilmiştir. Hükümetimiz tarafından değerlendirilen talepler, Milletvekillerimizin, İl Başkanımızın da takibi sonucu çiftçilerimizin lehine sonuçlandırılmıştır. Dolu afetinden mahsulleri zarar gören toplam 356 çiftçi ailesine ödenmek üzere 714.646.000.TL. Ödenek Baklan Ziraat Bankasına havale edilmiş, bu gün itibarıyla çiftçilerimize ödenmeye başlanmıştır.

Daima çiftçilerimizin yanında yer alan Hükümetimize ve bu konuda emeği geçen herkese çiftçilerimiz adına teşekkür ederiz” dedi.

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: MÜJDEYİ, BAŞKAN, VERDİ., 714, BİN, LİRA, ÖDENECEK,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html