Haber Detayı
01 Nisan 2020 - Çarşamba 18:38 Bu haber 933 kez okundu
 
İŞİ EHLİNE BIRAKIN SAĞLIĞINIZI TEHLİKEYE ATMAYIN
Çivril'de Korona Virüs ile mücadele son hızıyla devam ederken, uzmanlar merdiven altı şirketler ve kişilerin yaptığı ilaçlamanın sağlığı tehdit ettiği uyarasında bulundu.
Yaşam Haberi
İŞİ EHLİNE BIRAKIN SAĞLIĞINIZI TEHLİKEYE ATMAYIN

Çivril’in ilk ve tek temizlik şirketi Karbeyaz Temizlik, son günlerde tüm Türkiye’de olduğu gibi Çivril’de de çeşitli tedbirler alınan korona virüs vakası için iş yerlerine ve evlere yapılan dezenfekte işlemlerinde vatandaşın dikkatli olmasını, bu işi bilmeyen merdiven altı işletmelere ve kişilere itibar etmemelerini istedi.

 

Karbeyaz Temizlik yetkilisi Tahsin Pişkin, korona virüs vakasından dolayı Çivril’de ev ve iş yerlerine dezenfekte yaptıran vatandaşları, merdiven altı ve iş bilmeyen firmalara itibar etmemeleri konusunda uyardı. Her sektörde olduğu gibi temizlik ve sağlık konusunda da fırsatçıların olduğuna dikkat çeken Tahsin Pişkin ev ve işyerleri ile özel araçlarına ilaçlama ve dezenfeksiyon yaptırmak isteyenlerin yetki belgeli ve işinin ehli firmaları tercih etmeleri gerektiğini belirterek “Dezenfeksiyon işlemlerinde yetkili ve belgeli ilaçlama firması olarak kullanmakta olduğumuz dezenfektanlar sağlık bakanlığı onaylı ruhsatları ve izin belgeleri mevcut. Personelimizin bu işi yapmak için gerekli izin belgeleri ve bilgileri var” dedi.

 

DEZENFEKSİYON HALI YIKAMACILARIN OTO YIKAMACILARIN İŞİ DEĞİL

 

Korona Virüsü ile birlikte Çivril’de bir çok kişinin ilaçlama ve temizlik işi yapmaya başladığının altını çizen Tahsin Pişkin “ilaçlama ve dezenfeksiyon insan sağlığını direk ilgilendiren ve etkileyen bir iş. Önüne gelen ben bu işi yapıyorum diyemez. Vatandaşlarımızdan özellikle ev ve işyerlerinin ilaçlamalarında çok dikkatli olmalarını ve kendileri ile çocuklarının sağlığını tehlikeye atmamalarını istiyoruz. Ev dezenfeksiyonu ve ilaçlaması oto yıkamacıların halı yıkamacıların yapacağı bir şey değil. Herkesin uzmanlık alanı farklı. Halkımızdan özellikle bu dönemlerde bu konuda dikkatli ve tedbirli olmasını ve Dezenfekte işlemini yetkili ve belgeli ilaçlama firmalarına yaptırmaları konusunda uyarıyoruz ”dedi.

 

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: İŞİ, EHLİNE, BIRAKIN, SAĞLIĞINIZI, TEHLİKEYE, ATMAYIN,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html