Haber Detayı
22 Mart 2020 - Pazar 20:16 Bu haber 1575 kez okundu
 
KAYMAKAMLIK TARAFINDAN SOSYAL DESTEK GRUBU KURULDU
Çal Kaymakamlığı tarafından Vefa Sosyal Destek Grubu kuruldu.
Yaşam Haberi
KAYMAKAMLIK TARAFINDAN SOSYAL DESTEK GRUBU KURULDU

İçişleri Bakanlığınca yayınlanan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olanlara "Sokağa çıkma yasağı" genelgesi doğrultusunda Çal Kaymakamlığınca "Vefa Sosyal Destek Grubu" oluşturuldu.

 

Çal Kaymakamı Selin Sarı başkanlığında oluşturulan ‘Vefa Sosyal Destek Grubu’nun kurulduğu ve faaliyete geçtiği kaymakamlığın resmi internet sitesi ve Sosyal Paylaşım sitesindeki sayfalarından duyuruldu.

 

Yapılan duyuruda “Denizli Valiliğince; Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun tavsiyeleri doğrultusunda, İl idaresi kanununun 11/C maddesi ve Umuma Hıfzısıhha Kanunun 27.inci ve 72. maddesi kapsamında 21.03.2020 tarihi saat 24.00’den sonra 65 yaş ve üstü vatandaşlar ile anılan kronik rahatsızlıklara sahip vatandaşların ikametlerinden dışarı çıkmaları, açık alanlarda, parklarda dolaşmaları ve toplu ulaşım araçları ile seyahat etmelerinin sınırlandırılarak, sokağa çıkma yasağı getirilmesi neticesinde;

 

İlçemiz Kaymakamı Sayın Selin SARI Başkanlığında 'Vefa Sosyal Destek Grubu' oluşturulmuştur. Bu doğrultuda "İlçe genelinde 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızdan kendilerine yardımcı olacak kimsesi olmayanların başta sağlık olmak üzere temel ihtiyaçlarının karşılanması için gerekli tedbirler alınmıştır. İkametlerinden ayrılmalarına kısıtlama, yasaklama getirilen vatandaşlarımızın; Sağlık Hizmetleri ve acil irtibat için 112, 155, 156 numaralı hat üzerinden, Sosyal Destek Hizmetleri İçin: Çal İlçe Emniyet Amirliği 0 258 751 30 46, Çal İlçe Jandarma Komutanlığı 0 258 751 21 97numaraları üzerinden ihtiyaçlarını bildirecekler.

65 yaş üstü ile kronik rahatsızlığı olan ve ödeme gücü olmayan vatandaşlarımızın temel ihtiyaçları Kaymakamlığımızca karşılanacaktır. İhtiyaçların karşılanması hususunda Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, İlçe Emniyet Amirliği, İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Toplum Sağlığı Merkezi Başkanlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Müftülüğü görevlendirilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” denildi.

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Çivril Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: KAYMAKAMLIK, TARAFINDAN, SOSYAL, DESTEK, GRUBU, KURULDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html