Haber Detayı
10 Ağustos 2019 - Cumartesi 20:32 Bu haber 3609 kez okundu
 
KURBAN ÖNCESİ KORKUTAN MANZARA
Çivril’de dere yataklarına atılan hayvan leşleri tedirginliğe neden oldu.
Yaşam Haberi
KURBAN ÖNCESİ KORKUTAN MANZARA

Çivril’de hayvancılık ve besiciliği yoğun olarak yapıldığı Çetinler mahallesinde dere yatağına atılan büyükbaş hayvan leşleri mahalle sakinlerini tedirgin etti.

 

Çivril Çetinler mahallesinden geçen Akçay deresine atılan inek leşleri kötü koku ve sinek oluşmasına neden olurken mahalle sakinleri ineklerin dere yatağına atılmasını değil gömülmesini istediklerini belirtti. Yerleşim yerlerine çok yakın bölgelere atılan hayvan leşlerinin sıcak havalarda sinek ve koku ile birlikte mikrop ve hastalıklara davetiye çıkarttığını belirten mahalle sakinleri “çevrede hayvancılık yapanlar ölen hayvanlarını traktör ile sürükleyerek getirip dere yatağına atıyor. Şimdilerde her ne kadar su akmasa da köyden gelen köpekler hayvan leşlerini yiyor. Oluşan sinek ve kötü koku mahalleye kadar geliyor. Oluşan mikroplar hastalığa davetiye çıkarıyor. Jandarma ve ilçe tarım hayvanların kulak küpelerinden sahibini bulup gömerek yok ettirebilir” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

 

Dere yatağına bir hafta içinde üç inek leşi atıldığını iddia eden mahalle sakinleri yetkililerden konuya çözüm bulmasını istediler.

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Çivril Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: KURBAN, ÖNCESİ, KORKUTAN, MANZARA,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html