Haber Detayı
29 Haziran 2020 - Pazartesi 09:19 Bu haber 1014 kez okundu
 
METEOROLOJİDEN ÇİVRİL İÇİN SICAK HAVA UYARISI
Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre, Çivril ’de serin ve yağmurlu hava, yerini güneş bırakacak. Sıcak hava dalgasının etkili olması beklenirken, hava sıcaklıkları 36 dereceye kadar yükselecek.
Yaşam Haberi
METEOROLOJİDEN ÇİVRİL İÇİN SICAK HAVA UYARISI

Denizli Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yeni haftanın hava durumu verilerini paylaştı. Denizli’de sıcak hava dalgası etkili olmaya devam edecek. Hava sıcaklığı Pazartesi günü en düşük 20 derece olurken en yüksek 35 derece olması tahmin ediliyor. Salı günü ise en düşük hava sıcaklığı 21 derece, en yüksek ise 36 derece olması, Çarşamba günü ise en düşük 21 derece, en yüksek 36 derece olması tahmin ediliyor. Perşembe günü ise en düşük 22 derece, en yüksek 36 derece olması bekleniyor.

 

Meteorolojik uyarı doğrultusunda; aşırı yüksek sıcaklıkların meydana getireceği olumsuzluklara karşı başta yaşlılar, çocuklar ve kronik hastalığı olanlar olmak üzere vatandaşlarımızın güneş ışınlarının dik geldiği 10.00-16.00 saatleri arası güneş ışınlarına direk maruz kalmamaları ve sıcaktan korunmak için gerekli önlemlerin alınarak dikkatli olunması gerekmektedir denildi.

Yapılan yazılı açıklamada, mümkün olduğunca güneşten kaçınmalı, zorunlu olmadıkça 11.00-15.00 saatleri arasında dışarıya çıkılmaması gerektiği ifade edilerek, “Aşırı sıcaklarda gölgede bulunulmalı, ağır işler ve spor yapılmamalıdır. İnce, açık renkli bol elbiseler giyilmeli, şemsiye veya geniş kenarlı şapka kullanılmalıdır. İmkanlar ölçüsünde sık duş alınmalıdır. Ağır ve yağlı yiyeceklerden kaçınmalı ve bol bol sıvı tüketilmelidir” ifadelerine yer verildi.

 

Kaynak: Editör: Bülent Çakır
Etiketler: METEOROLOJİDEN, ÇİVRİL, İÇİN, SICAK, HAVA, UYARISI,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html