Haber Detayı
17 Eylül 2019 - Salı 22:24 Bu haber 1615 kez okundu
 
MİRYOKEFALON ZAFER KUTLAMALARI BAŞLADI
Bu yıl 843. sü kutlanan Miryokefalon savaşının zafer etkinlikleri başladı.
Kültür Haberi
MİRYOKEFALON ZAFER KUTLAMALARI BAŞLADI

843 yıl önce Bizans ordusu ile Türk ordusunun karşılaştığı Düzbel’de başlayan kutlama şenliklerine Ak parti Denizli Milletvekili Ahmet Yıldız, Denizli Büyükşehir Belediye başkan vekili Ali değirmenci, Çivril Belediye başkanı Niyazi Vural, Kızılören Belediye başkanı Ali Erol, AK Parti Çivril İlçe başkanı Mehmet Kale, Çivril Belediye Meclis üyeleri, mahalle muhtarları, daire amirleri, çok sayıda vatandaş ve Üniversite öğrencileri katıldı.

 

Düzbel mahallesinde köy girişinde fener alayı ile başlayan kortejin köy meydanına gelmesi ile başlayan tören saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile devam etti. büyük bir coşku ile kutlanan zafer etkinliklerinde, Denizli Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımın verdiği konser sonrası Halk oyunları gösterilerinin ardından protokol konuşmaları yapıldı. Protokol konuşmaları ve halk oyunları gösterisi sonrası Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuar öğrencileri zafer türkülerinden oluşan konser sundu.

 

Savaşın geçtiği Çivril’de başlayan Miryakefalon Savaşı zafer kutlamaları 19 Eylül Perşembe gün Denizli Çatalçeşme oda tiyatrosunda yapılacak sempozyum ile devam edecek. Zafer kutlamalarının son bölümünde 22 Eylül Pazar gün Düzbel mahallesinde Zafer yürüyüşü ve Bisiklet turu yapılacak.

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Çivril Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: MİRYOKEFALON, ZAFER, KUTLAMALARI, BAŞLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html