301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
09 Ağustos 2019 - Cuma 09:57 Bu haber 2836 kez okundu
 
MUHTARI 46 BİN LİRA DOLANDIRDILAR
Çivrilli muhtarların numaralarını buldular 46 bin lira dolandırdılar.
Asayiş Haberi
MUHTARI 46 BİN LİRA DOLANDIRDILAR

Çivril’de mahalle muhtarlarının telefon numaralarını ele geçiren dolandırıcılar, 1 mahalle muhtarını dolandırdı.

 

Çivril’de telefonda kendilerini Jandarma ve polis olarak tanıtan kişiler, 'Adınız FETÖ'ye karıştı' diyerek bir muhtarı 46 bin lira dolandırdı.

 

Edinilen bilgiye göre Çivril ve mahallelerinde görev yapan muhtarları arayan dolandırıcılar muhtarlara kendilerini Jandarma ve polis olarak tanıtıp FETÖ terör örgütünün kredi kartlarından ve banka hesaplarına erişerek harcama yaptığı bilgisine ulaştıklarını söyleyerek dolandırdı. Dolandırıcılar telefonla aradıkları bir mahalle muhtarına ‘Senin adına banka hesapları açılmış ve ismin FETÖ soruşturmalarına bulaşmış, Senin hesabından FETÖ'ye para aktarılmış ben jandarmayım seni bu işten kurtaracağım’ diyerek mahalle muhtarından kurtarma işini gerçekleştirmek için 46 Bin Lira istedi. FETÖ terör örgütünden ve konuşmalardan korkan muhtar telefondaki kişinin hesabına para yatırdı.

 

Yaşadığı olayı arkadaşlarına anlattıktan sonra dolandırıldığını anlayarak savcılığa giden muhtar suç duyurusunda bulundu

 

Savcılık dolandırıcılık olayı ile ilgili soruşturma başlatırken Çivril’de görev yapan diğer muhtarların da dolandırıcılar tarafından sürekli arandığı ifade edildi.

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Çivril Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: MUHTARI, 46, BİN, LİRA, DOLANDIRDILAR,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html