301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
29 Temmuz 2018 - Pazar 07:01 Bu haber 1767 kez okundu
 
PAÜ ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ EĞİTİME BAŞLADI
Anne-babalara ve eğitimcilere ihtiyaç duydukları alanlarda eğitim ve destek hizmetleri veren PAÜ Çocuk Üniversitesi (Çocuk ve Gençlik Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi) etkinliklerine başladı.
Eğitim Haberi
PAÜ ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ EĞİTİME BAŞLADI

Denizlili çocukların gelecek için hayal kurmalarına ve kendi kariyer keşifleri için yolculuğa çıkmalarına katkı sağlamak amacıyla farklı alanlarda etkinlikler sunan PAÜ Çocuk Üniversitesi, çocuklar ve gençlerin toplumla olan bağlarını güçlendirerek gelecekte toplumda söz sahibi bireyler yetiştirerek; sanat, spor, sosyal bilimler, matematik ve fen bilimleri, teknoloji alanlarında eğitimler veriyor.  PAÜ Çocuk Üniversitesi’nde eğitimler akademisyenlerin çalışmak istediği yaş grubu ve belirlediği saatlerde on iki (12) ay boyunca üniversitenin farklı mekânlarında yürütülmekte olup, bu kapsamda Prof. Dr. Asuman Duatepe Paksu “Eğlenceli Geometri”, Doç. Dr. Necla Köksal “Dramayla Birbirimizi Anlamak” ve Dr. Öğr. Üyesi Tayfun Tanyeri “Dijital Hikaye Anlatma” etkinliklerini tamamladı. Etkinliklerini tamamlayan öğrencilere katılım belgeleri, merkezden sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erdinç Duru ve Merkez Müdürü Doç. Dr. Necla Köksal tarafından verildi.

 

Akademisyenlerle çocukları bir araya getirmeyi amaçlayan çocuk üniversiteleri, Dünya’da gelişmiş ülkeler başta olmak üzere birçok ülkede faaliyette bulunmakta olup, her yıl Dünya’nın değişik ülkelerinde 500.000’den fazla çocuk, çocuk üniversitelerinde eğitim almaktadır.

Kaynak: Editör: Bülent Çakır
Etiketler: PAÜ, ÇOCUK, ÜNİVERSİTESİ, EĞİTİME, BAŞLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html