Haber Detayı
07 Mayıs 2019 - Salı 20:50 Bu haber 5038 kez okundu
 
"SEHVEN KESİLMİŞ GEREĞİ YAPILACAK"
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Denizli Milletvekili Teoman Sancar Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenlenen basın toplantısı ile basın mensupları ile bir araya geldi.
Gündem Haberi

Toplantıda konuşan Milletvekili Teoman Sancar Çivril Belediye eski başkanı Gürcan Güven’in Ankara'da Milletvekilleri ile yediği yemeğin faturasını belediyenin adına kestirdiğini söyledi. Sancar elinde faturalar ile hesap sordu.

 

“Belediye Başkanları Milletvekilleri ile Ankara’da Yiyor İçiyor Faturayı Belediye Ödüyor”

 

Sancar, Ak Partili belediye başkanı Gürcan Güven’in Ankara’da yemek yiyip faturayı belediyeye kestirildiğini ve halkın parasını gasp ettiklerini belgeleri ile sundu “AKP’li Çivril Belediyesi’ne Ankara’da bir lokantadan kesilmiş 25/Temmuz tarihli 900 TL’lik ve yine Ankara’da başka bir lokantadan kesilmiş 18/Ağustos 2018 tarihli 215 TL’lik yemek faturaları var. Faturaların açıklaması şöyle; “ AKP Milletvekilleriyle yenilmiş akşam yemeği, AKP’li Milletvekiliyle yenilmiş öğle yemeği” Yani Çivril belediyesi Belediyenin ve Çivrilli vatandaşlarımızın vergileriyle oluşan Belediye bütçesinden Ankara’da Milletvekilleriyle yemek yemiş Başkan keşke bana misafir olsaydı vallahi ona Mecliste güveç pilav ikram eder ağırlamaktan mutlu olurduk” dedi.

 

"Sehven kestirilmiş"

 

CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar’ın gündeme getirdiği yemek faturalarına Eski Başkan Gürcan Güven sosyal paylaşım sitesindeki sayfasından cevap verdi. Güven faturalardan bugün haberi olduğunu belirterek ‘Personelimizin sehven kestirdiği bu faturalar hakkında gerekli işlemlerin birebir takipçisi olacağım” dedi.

Güven açıklamasında “değerli hemşerilerim basında haberleri yapıaln faturalar konusunda bugün bilgim olmuştur. Ankara ziyaretlerimiz sırasında Milletvekillerimiz ile dışarda kesinlikle yemek yenmemiştir. Milletvekillerimiz her defasında misafirperverliklerini göstermişlerdir. Faturaların vekillerimizle hiçbir ilgisi yoktur. Personelimizin sehven kesitrdiği bu faturalar hakkında gerekli işlemlerin bire bir takipçisi olacağım. Kesinlikle böyle bir yemek vekillerimizle yenmemiştir her zaman vekillerimiz bizi ağırlamıştır” dedi.

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Çivril Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: "SEHVEN, KESİLMİŞ, GEREĞİ, YAPILACAK",
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html