301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
08 Mayıs 2018 - Salı 18:38 Bu haber 2078 kez okundu
 
TÜRK DÜNYASI ŞİİR ŞÖLENİ DÜZENLENDİ
Pamukkale Üniversitesi Türk Yurtları Kültür ve Sanat Topluluğu, PAÜ Fen-Edebiyat Fakültesi Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Bölümü’nün katkılarıyla Prof. Dr. İsmail Çetişli Konferans Salonu’nda “Türk Dünyasından Sesler-I / Gönlümüzden Düşenler” adıyla bir şiir dinletisi gerçekleştirdi.
Kültür Haberi
TÜRK DÜNYASI ŞİİR ŞÖLENİ DÜZENLENDİ

Pamukkale Üniversitesi Türk Yurtları Kültür ve Sanat Topluluğu,  PAÜ Fen-Edebiyat Fakültesi Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Bölümü’nün katkılarıyla PAÜ Fen-Edebiyat Fakültesi Prof. Dr. İsmail Çetişli Konferans Salonu’nda “Türk Dünyasından Sesler-I / Gönlümüzden Düşenler” adıyla bir şiir dinletisi gerçekleştirdi. Programa Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Mehmet Vefa Nalbant, Fen-Edebiyat Fakültesi Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nergis Biray, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bilge Özkan Nalbant, Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Bölümü Öğretim Üyeleri Dr. Öğr. Üyesi Soner Sağlam, Dr. Öğr. Üyesi Aysel Baytok, Öğr. Gör. İlmira Ragibova ile öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende ilk olarak topluluk danışmanı ve Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Soner Sağlam, Türk edebiyatında şiirin önemini ve Türklerin şiire bakış açısını belirten bir konuşma gerçekleştirdi. Etkinlikte farklı Türk lehçelerinden şiirler; Türkistan’dan gelen hazırlık, lisans ve yüksek lisans öğrencileri tarafından seslendirildi. Ayrıca Türk dünyasından ezgiler de öğrenciler tarafından seslendirildi.  

Kaynak: Editör: Bülent Çakır
Etiketler: TÜRK, DÜNYASI, ŞİİR, ŞÖLENİ, DÜZENLENDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html