Haber Detayı
05 Kasım 2019 - Salı 09:08 Bu haber 2684 kez okundu
 
CHP İLE İYİ PARTİNİN ARASI AÇILDI
Çivril Millet ittifakında büyük çatlak. Alparslan Türkeş Caddesi önergesi ortakların arasını açtı.
Siyaset Haberi
CHP İLE İYİ PARTİNİN ARASI AÇILDI

Seçimlerde ittifak yapan CHP ve İYİ Parti Çivril teşkilatlarının arası önerge yüzünden açıldı. CHP haberimiz olmadan önerge verildi, İYİ Parti toplantıya çağrılmadık dedi.

 

31 Mart Yerel seçimleri öncesi Türkiye genelinde ittifak yapan ve birçok yerde ortak aday çıkaran Millet İttifakı Çivril’de dağılmak üzere. Çivril’de Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Parti arasında oluşturulan Millet İttifakı Ekim ayın meclis toplantısı öncesi başlayan ayrılık artarak devam ediyor.

 

İttifak üyeleri arasında Ekim ayı meclis toplantısı öncesi CHP meclis üyelerinin İYİ Parti sıralarının yerini değiştirmesi ile başlayan kavga İYİ Parti meclis üyesi Koray Eren’in verdiği önerge ile yeniden alevlendi.

 

Kasım ayı meclis toplantısında Uşak caddesinin isminin Alparslan Türkeş Caddesi olması için meclis başkanlığına önerge veren İYİ Parti meclis üyesi Koray Eren CHP’li üyeler tarafından tepki gördü.

 

Meclis toplantısı sonrası bir araya gelen CHP grubu önergenin kendilerine sorulmadan verilmesinden dolayı tepki gösterirken İYİ Parti grubu da meclis toplantısı öncesi yapılan ortak grup toplantısına çağırılmadıkları için önergeden haberleri olmadığını iddia etti.

 

Toplantı sonrası sosyal paylaşım sitelerinde paylaşımların altına yazılan yorumlarda İYİ parti meclis üyeleri ile CHP’li yöneticilerin birbirlerine atıfta bulundu.

 

6 Kasım Çarşamba gün yapılacak Meclis toplantısı 2. Birleşiminde kararın oylanması AK parti, MHP ve İYİ Parti’nin Alparslan Türkeş isminin caddeye verilmesine evet oyu vereceği CHP grubunun ise ret oyu vermesi bekleniyor.   

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Çivril Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: CHP, İLE, İYİ, PARTİNİN, ARASI, AÇILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html